De afgelopen weken stonden helemaal in het teken van carnaval, en wat hebben de kapoenen genoten!

In de eerste week lag de focus op muziek. Omdat de carnavalsoptocht werd gestart met een fanfare, doken we samen in de wondere wereld van de muziekinstrumenten. De kapoenen werden echte muzikanten en leerden heel wat instrumenten correct bespelen. We sorteerden de instrumenten in slag-, blaas- en snaarinstrumenten en knutselden onze eigen xylofoon door de onderdelen van lang naar kort te leggen.
Het beluisteren van korte instrumentfragmenten was een groot succes: de kleuters moesten het juiste instrument eraan koppelen, en dat deden ze met veel enthousiasme. Kortom, de kapoenen waren helemaal klaar om onze carnavalsweek te starten als trotse muzikanten – en dat lieten ze ook duidelijk zien!

Onze laatste week voor de vakantie zetten we in met een echte gekke week. Elke dag mochten de kapoenen in iets anders verkleed naar school komen. Zo legden we meteen de link naar het mooie idee dat iedereen zichzelf mag en kan zijn.
De kapoenen toverden zichzelf om tot clowns: met een krullenbol maakten ze een feesthoedje en versierden ze een strik naar eigen keuze, die ze vervolgens op hun foto plaatsten. Omdat de muziekbingo zo’n succes was, kwam die tijdens de gekke week terug in een nieuwe vorm. Daarnaast bouwden de kapoenen met linking cubes verschillende carnavalsvoorwerpen na.

Ook taal kwam aan bod: we speelden voor de eerste keer een spelletje waarbij het klappen van woorden in woordstukjes centraal stond. Eerst oefenden we dit samen in de kring, en al snel konden de kleuters hier zelfstandig mee aan de slag. Tijdens deze twee weken leerden de kapoenen bovendien de klank G kennen, samen met onze beste vriendin Kaatje Klank.

Kortom, het waren twee heerlijke weken vol plezier, muziek, creativiteit en vooral: jezelf mogen zijn. Wat zijn we trots op onze kapoenen!