De voorbije drie weken doken we samen helemaal in het thema dino’s. Elke week lag de focus op een ander aspect van deze indrukwekkende dieren. Wat hebben we veel ontdekt, gespeeld en geleerd!
Week 1: Het leven van een dino
In de eerste week maakten we kennis met het leven van een dinosaurus. We bekeken en bespraken de verschillende levensfases van een dino, van ei tot volwassen dinosaurus.
We gingen zelf creatief aan de slag door een dino-ei te knutselen. Daarnaast speelden we fossiel-lotto en probeerden we de juiste skeletten aan de juiste dino’s te koppelen. Ook oefenden we onze letters door ze na te leggen met dinobotten. Zo leerden we al spelend steeds meer over deze bijzondere dieren.
Week 2: Soorten dino’s
Tijdens de tweede week ontdekten we dat er heel wat verschillende soorten dino’s bestaan. We begonnen met het bekijken van de lichaamsdelen van de T-rex en de Triceratops. Zo konden we hun verschillen én gelijkenissen goed bespreken.
Ook de begrippen vleeseter en planteneter kwamen aan bod. We sorteerden verschillende dino’s bij de juiste groep door goed te kijken naar hun kenmerken.
Daarnaast leerden we meer over het leefgebied van dino’s. Aan de hand van hun uiterlijke kenmerken konden we ontdekken waar ze leefden. Dit speelden we ook graag na op onze speltafel met een echt dinolandschap.
Week 3: Het dinomuseum
In de derde week verdiepten we ons in de verschillende afdelingen van een dinomuseum. Elke dag stond een andere afdeling centraal.
We voelden ons echte paleontologen op een opgravingssite en hielpen enthousiast mee met het opgraven van botten, schedels en fossielen.
Ook ontdekten we dat er vroeger veel vulkaanuitbarstingen waren. Dat gebruikten we om onze schrijfpatronen verder te oefenen, en tijdens onze krullenbol maakten we zelfs een echte vulkaanuitbarsting!
Ons eigen dino-doemuseum
Als afsluiter openden we ons zelfgemaakt dino-doemuseum. Onze gidsen vertelden vol enthousiasme aan hun familie wat ze allemaal geleerd hadden. De bezoekers werden helemaal ondergedompeld in de wondere wereld van de dino’s. Wat waren we trots!
Wat een fijne tijd was het bij de dino’s. Helaas moeten we nu afscheid nemen… maar hopelijk komen ze snel nog eens op bezoek!































