Vandaag trok ons zesde leerjaar naar de doe-dag van het Lyceum Aalst — een uitstap die niet alleen leerrijk was, maar ook een tikkeltje avontuurlijk.

We begonnen de dag met het openbaar vervoer, een bewuste keuze om onze leerlingen te laten kennismaken met het raadplegen van busregelingen, het kiezen van de juiste buslijn en het herkennen van de juiste afstapplaatsen. Voor velen was het een eerste echte oefening in zelfstandig reizen, en dat deden ze uitstekend.

In het Lyceum werden we hartelijk ontvangen. De leerlingen maakten er kennis met verschillende vakken die volgend schooljaar een grotere rol kunnen spelen in hun schoolcarrière. Zo doken ze in de wereld van Latijn, waar ze proefden van taal, cultuur en geschiedenis. Tijdens aardrijkskunde ontdekten ze hoe wetenschap en wereldverklaring hand in hand gaan. En in de STEM-werkplaatsen mochten ze experimenteren, onderzoeken en vooral: nieuwsgierig zijn.

Na een goedgevulde dag vol indrukken en ontdekkingen, stond er buiten een team van zeer geëngageerde ouders klaar om onze leerlingen veilig terug naar huis te brengen. Hun hulp maakte het mogelijk om deze dag op een rustige en comfortabele manier af te ronden. Waarvoor dank!

Het was een uitstap die onze leerlingen niet snel zullen vergeten — vol nieuwe ervaringen, leerzame momenten en een eerste blik op het secundair onderwijs.