Op dinsdag 1 april
trokken we met onze klas naar De Helix, het Vlaams Kennis- en Vormingscentrum voor Natuur en Milieu. Het werd een dag vol verwondering, plezier en leerrijke ervaringen!
In de voormiddag namen we deel aan de workshop “Bezige bijen”. We leerden alles over het leven van de honingbij: hoe ze leeft, werkt en samen met haar bijenvrienden een hele bijenkast draaiende houdt. We mochten zelfs echte bijen van dichtbij bekijken – wat een belevenis!
Na de middagpauze doken we opnieuw de natuur in voor de workshop “Kriebelbeestjes”. Gewapend met loeppotjes en zoekkaarten gingen we op zoek naar kleine diertjes in het bos en op de bodem. We ontdekten pissebedden, duizendpoten, spinnen, kevers en nog veel meer! Daarnaast bestudeerden we ook de diertjes uit de vijver. Met schepnetten vingen we waterdiertjes zoals watertorren, bootsmannetjes en larven van libellen. Het was boeiend om te zien hoeveel leven er ook in het water schuilt.
Het was een fantastische dag vol natuurbeleving, ontdekkingen en leuke weetjes. Dankjewel aan de begeleiders van De Helix voor hun enthousiasme en kennis, en aan alle kinderen voor hun nieuwsgierigheid en inzet!